EAC Belgelendirme

EAC (Eurasian Economic Union) Avrasya Gümrük Birliği pazarına ürün ihracatı gerçekleştirmek isteyen tüm şirketlerin sahip olması gereken belgelendirme çeşididir. 1992 yılında Rus hükümetinin tüketici haklarına yönelik olarak çıkarttığı yasa uyarınca bazı ürünlerin ülke pazarına girişleri için bu belgeye sahip olmaları zorunlu hale getirilmiştir. Halk sağlığı için gerekli olan kalite standartlarını taşıyan ürünlerin ülkeye girişlerine izin veren yasal mevzuat gereği EAC belgesine sahip olmayan şirketlerin ürünlerinin ülkeye girişi katı bir şekilde engellenmiştir.

EAC Belgesi Hangi Ülkelere İhracat Yapmak için Gerekmektedir?

EAC Sertifikası bir kez alındığında

Rusya,

Beyaz Rusya,

Ermenistan,

Özbekistan,

Tacikistan,

Kırgızistan ve

Kazakistan ülkelerine ihracat yapmak için ayrı ayrı belgeye ihtiyaç duymazsınız. Bu sebepten EAC Uygunluk Sertifikası ya da EAC Uygunluk Deklarasyonu uygunluk kapsamına giren ürünlerde EAC sertifikası mutlaka alınmalıdır.

Hangi ürünler için EAC Sertifikası almanız gerektiğini öğrenmek ve sertifikanızı en kısa sürede çıkartmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abone Olun!

Yatırım Teşvik Belgesi, ISO Kalite ve CE Belgeleri, Turizm Yatırımları Hakkında Bilgilendirilmek İçin Bültenimize Üye Olun!

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğimize söz veriyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamıza göz atın.